PoolBall

3 powody, dla których warto postawić na budżet obywatelski

41.jpgCo roku większość gmin umożliwia składanie mieszkańcom wniosków o dotacje na różne potrzebne inwestycje w ramach dodatkowych środków budżetowych. Z takiej możliwości co roku korzysta coraz więcej osób. Dowiedz się, dlaczego jest t tak popularne.

Możliwość zrealizowania potrzebnych inwestycji

Przede wszystkim, budżet obywatelski umożliwia realizację wszystkich potrzebnych inwestycji, jakie są oczekiwane przez mieszkańców gminy. W końcu to oni wiedzą najlepiej, czego brakuje w ich okolicy i taka właśnie idea przyświeca temu przedsięwzięciu. W praktyce ze środków budżetu obywatelskiego co roku powstają nowoczesne place zabaw dla dzieci, parkingi przy dużych blokowiskach, siłownie plenerowe, boiska i wiele innych projektów, na które jest zapotrzebowanie. Często jest to tak ważne, gdyż to szansa, by w twojej okolicy powstawały naprawdę pożądane inwestycje, która pomagają w codziennych sytuacjach. Przykładowo, jeśli w danej okolicy jest problem z parkowaniem, można złożyć wniosek o wybudowanie dobrego parkingu, by rozwiązać taką kłopotliwą sytuację.

Wpływ na władze gminy

Ważne jest to, że budżet obywatelski daje realny wpływ na wykorzystanie środków gminnych. W końcu systematycznie płacimy podatki, więc tym sposobem mamy realny wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście i okolicy. Ma to bardzo duże znaczenie. To szansa na pokazanie, czego potrzebujemy. Mamy realny wpływ na to co dzieje się w okolicy. W porównaniu chociażby z konsultacjami społecznymi, gdzie też mieszkańcy mogą się wypowiedzieć na zadany temat, budżet obywatelski jest bardzo wiążący. Jeśli zgłoszony przez nas projekt będzie przegłosowany przez mieszkańców, zostanie zrealizowany. Wtedy będzie można korzystać z potrzebnych inwestycji, które w danym mieście są wręcz wyczekiwane. Kto jeśli nie sami mieszkańcy mogą wiedzieć, czego dokładnie potrzebują.

Szansa na poprawę swoich warunków życiowych

W końcu budżet obywatelski to szansa na podniesienie komfortu życia. Jeśli w naszej okolicy powstaną komfortowe parkingi, trasy dla psów czy lace zabaw, znacznie ułatwi to nam codzienne funkcjonowanie. Stąd też trzeba na to bardzo zwrócić uwagę. Budżet obywatelski to szansa na poprawę swoich codziennych warunków mieszkaniowych, a także sposobu spędzania czasu z dziećmi. To powoduje, że budżet partycypacyjny jest tak chętnie wykorzystywany. Trzeba jednak pilnować harmonogramu prac, by zmieścić się ze wszystkimi założeniami. Jeśli przeoczy się moment składania wniosków, nasze pomysły upadną już w samym zarodku.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://bebop.czest.pl/wybieraj-tylko-certyfikowane-place-zabaw

http://opengate.waw.pl/odpowiedni-producent-placow-zabaw-stworzy-dla-naszego-dziecka-idealne-miejsce-zabaw

http://wopr-gliwice.pl/plac-zabaw-ogrodku-dobry-pomysl

http://bangbang.waw.pl/budujesz-dom-zainwestuj-w-kontenery-magazynowe

http://bankiet.slask.pl/chcesz-szybko-urzadzic-biuro-postaw-na-kontenery-socjalne